2417/382
Fransk senempire kaminur af forgyldt og patineret bronze. 19. årh.s begyndelse. H. 43. B. 23. D. 10,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Skiven er patineret og mørk. Pendul medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag