873/​137

Fransk senempire toiletspejl af forgyldt bronze, rundt spejl, toppen prydet med gennembrudte ornamenter og putti, hver side med svaner og kandelabre til fem lys. Ca. 1840. H. 85. B. 116.

Proveniens: Fransk chateau.

Møbler, varia & tæpper, 20. september 2017

Vur­dering

150.000 DKK

Hammerslag