2437/1164
Perlehalskæde prydet med talrige ferskvandkulturperler og safirlås af 14 kt. hvidguld prydet med fem facetslebne hvide safirer. Lås diam. 24 mm. Perlediam. ca. 7–8 mm. L. 76 cm.
Lås er beregnet til tre rækker.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Safirer fremstår med ridser.
Smykker og Fashion, 11. september 2024
Vurdering
Hammerslag