12147/102
Bordlampe af forkromet samt grøn- og sortlakeret metal. Justerbar skærm. Model 6860. Fremstillet hos Kaiser Leuchten. 1950'erne. H. 44.
Almindelig alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.
Kunst, antikviteter & design, 25. november 2021
Vurdering
Hammerslag