2033/995
Valdemar Foersom Hegndal (f. Randers 1916)
Portræt. Sign. V.F.H. 51. Buste af lertøj på sokkel af træ. H. 43.
Proveniens: Pressefotograf Børge Venges samling.
Moderne kunst og design, 11. august 2020
Vurdering
Hammerslag
49 bud