1305/547
Villy Grønborg (f. Esbjerg 1954)
Komposition. Sign. på bagsiden Villy Grønborg 92. Olie på lærred. 160×160 cm.
Udstillet på- og gengivet i kataloget til “Konkret-Konstruktiv”, Sekloss Wikigrad, Tyskland 1993.
Moderne kunst og design, 29. januar 2013
Vurdering
Hammerslag