12114/105
Pejsesæt af messing bestående af fejebakke, kost, tang og ildkile. 19. årh. L. ca. 60. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 8. april 2021
Vurdering
Hammerslag