2116/930
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
“Les Suédoises s'amusant”. Sign. Jorn 55, 69/300. Litografi i farver. Trykt hos Permild & Rosengreen. Lysmål 71×45,5.
Litteratur: Van de Loo nr. 180.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Let falmet.
Moderne kunst og design, 20. april 2021
Vurdering
Hammerslag