2043/1272
Granatsmykkesæt af forgyldt sølv bestående af tre brocher og et par øreskruer prydet med talrige facetslebne granater. Diam. ca. 1,1–5 cm. (5)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Flere manglende granater i den store broche.
Smykker og Fashion, 21. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag