2439/1618
Lille nålepunslet bæger af sølv ejerinitialer samt datering 1783 i kartouche. Mester Christian Pedersen Høvring, borgerskab i Randers 1767. Vægt 64 g. H. 6,5 cm.
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Dette emne handles i fuldmoms
Stand
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Eftersyn
Fra
i
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
3 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
812818 | ||
1023688 | ||
842750 |
Levering
Levering i USA fra
Log ind for at se den nøjagtige pris for levering til din adresse.