2417/60
To fyldepenne med spids af 14 kt. guld samt en skrueblyant. L. 13–14. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Den ene fyldepen er graveret.
Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024
Vurdering
Hammerslag