2142/32
Dansk empire kommode af mahogni, rigt indlagt med intarsia, øverste skuffe med skriveindretning, herunder to større skuffer. Ca. 1810. H. 88. B. 93. D. 48.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Revner i træet. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
14 bud