12116/66
En lille flacon med glasindsats, stemplet Wai Kee. En sukkertang, stemplet Tack Hing. Begge lødighed 900, Hong Kong. Ske og gaffel af sterlingsølv udført hos Miyamoto, Japan. En stor serveringsske af sterlingsølv fra Sydøstasien, ej stemplet. Samlet vægt ca. 430 g. Flacon. H. 12. Tang L. 11. Bestik. L. 23. Serveringsske L. 29. (5)
Overflade ridser, den japanske ske har en lille bule. Glasflasken er intakt.
Kunst, antikviteter & design, 22. april 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud