12125/193
Marius Hammann (f. Thisted 1879, d. København 1936)
Et sydeuropæisk flodparti samt landskab. Begge sign. Hammann. Olie på lærred. 33,5×44,5–38×47,5. Indrammede. (2)
Flodpartiet dubleret. Begge med overfladesnavs. Rammer med patina.
Kunst, antikviteter & design, 24. juni 2021
Vurdering
Hammerslag