2039/869
Et par lænestole med ben af palisander, sider, ryg og løse hynder betrukket med blåt uld. Model VP 64. Udført hos Vejen Polstermøbelfabrik. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Let porøs skum.
Moderne kunst og design, 22. september 2020
Vurdering
Hammerslag