2250/7569
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Kopmposition. Sign. Jorn. Litografi i farver. Bladstørrelse 38×56,5.
Litteratur: Van de Loo nr. 420.
Undersøgt i ramme. Trykfold.
CoBrA, 13. december 2022
Vurdering
Hammerslag