I. L. Jensen, efter, 19. årh.
Nature morte med blomster i en klassisk vase på en marmorplade. Usigneret. Olie på lærred. 95×76.
Det originale maleri af I. L. Jensen er fra 1893, måler 90×72 cm og tilhører Thorvaldsens Museum (inv. nr. B234).
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 26. november 2019