Foto endnu ikke klar
880/​890

Walasse Ting (Red.) (f. Shanghai 1929, d. New York 2010)

Sam Francis (Red.) (f. San Mateo, Californien 1923, d. Santa Monica 1994)

“1 Cent Life”, 1964. Bog med 62 dobbeltsidede litografier i farver af Pierre Alechinsky, Asger Jorn, Karel Appel, Andy Warhol, Robert Rauschenberg, Roy Lichtenstein, Jim Dine m.fl. Usign. Nr. 1884/2000 eksemplarer. Udgivet af E.W. Kornfeld, Bern, Schweiz. Bladstørrelser 40,5×58. I original kassette. 42,5×31×4,5.

Moderne malerier og foto, 26. september 2018

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag

20.000 DKK