Anton Melbye, 19. årh.
Carl Locher, 19. årh.
Marine med fiskerbåde. Sign. Anton Melbye 1865. Bly og vandfarve på papir monteret på malepap. Bladstørrelse 13×22.
En fisker. Sign. Carl Locher 79. Kul på papir monteret på malepap. Bladstørrelse 43×29. (2).
Enkelte fugtpletter. Papiret er gulnet.
Ældre malerier og møbler, 26. august 2013