841/46
Carl Locher (f. Flensborg 1851, d. Skagen 1915)
Redningsbåden går ud til et strandet skib. Sign. Carl Locher. Olie på lærred. 45×70.
Ældre malerier og tegninger, 4. juni 2013
Vurdering
Hammerslag