2040/272
Burmesisk skål af sølvholdigt metal drevet med figurer, med indsats. 20. årh. H. 11 cm. Diam. 17 cm.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Bemærkninger
Bemærk: Emnet er omfattet af Hvidvaskloven. Ved hammerslag på 50.000 kr. eller mere inklusivt salær skal køber aflevere kopi af gyldigt billede-id og adresselegitimation for at få udleveret emnet.
Auktion
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
31 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||