1917/1577
Manglebræt af udskåret og bemalt træ med initialer og dateret 1707. L. 63 cm.
Greb med afslag. Senere bemaling. Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag.
Varia, 25. april 2019
Vurdering
Hammerslag