1917/​1577

Manglebræt af udskåret og bemalt træ med initialer og dateret 1707. L. 63 cm.

Greb med afslag. Senere bemaling. Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag.

Varia, 25. april 2019

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.100 DKK

1.100 DKK
(Autobud) 1.050 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK