2449/​162

Heriz tæppe, nordvest Persien. Klassisk geometrisk medaljondesign. Ca. 1940. 354×242.

Slidte frynser. Ene ende af midterfelt med slitage og let synlig grundvæv.

Fra i Glostrup
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?