2449/162
Heriz tæppe, nordvest Persien. Klassisk geometrisk medaljondesign. Ca. 1940. 354×242.
Slidte frynser. Ene ende af midterfelt med slitage og let synlig grundvæv.
Fra
i
Glostrup
Vurdering