1813/39
Morten Müller (f. Holmestrand 1828, d. Düsseldorf 1911)
Norsk fjeldlandskab med person og hytter. Sign. M. Müller. Olie på lærred. 75×114.
Mindre afskalninger. Lærred bør strammes op.
Ældre malerier og møbler, 26. marts 2018
Vurdering
Hammerslag