2014/​10

Simon Simonsen (f. München 1841, d. København 1928)

Portræt af støveren Lyt, front og profil. Sign. Simon Simonsen 1896. Olie på malepap. 27×21,5.

Mindre afskalninger. Behov for let overfladerensning.

Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag