2014/10
Simon Simonsen (f. München 1841, d. København 1928)
Portræt af støveren Lyt, front og profil. Sign. Simon Simonsen 1896. Olie på malepap. 27×21,5.
Mindre afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag