2143/728
Hanne Erlandsen (f. 1943)
Sekskantet skål af stentøj, dekoreret med sort glasur med uglaseret dekor. Sign. monogram, 1984. H. 12. Diam. ca. 18,5.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Inderside med kalkrester.
Moderne kunst og design, 26. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag