2109/58
Rudolf Bissen (f. Randsbøldal 1846, d. Vejle 1911)
Både i brændingen. Sign. R. Bissen, Strand Bøgeskov. Olie på lærred. 29×55.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 378, 1978 nr. 437.
Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag