12038/​128

Täbriz tæppe, klassisk medaljon design med slyngede grene, blomster og bladværk på rød bund. Persien. 20.-21. årh. 293×196.

Almindelig brugsslitage.

Kunst, antikviteter & design, 17. september 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK