12038/128
Täbriz tæppe, klassisk medaljon design med slyngede grene, blomster og bladværk på rød bund. Persien. 20.-21. årh. 293×196.
Almindelig brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 17. september 2020
Vurdering
Hammerslag