48/2106
Ludvig Find (f. Vamdrup 1869, d. København 1945)
Portræt af en kvinde. Sign. Find 19. Olie på pap. 74×51.
Ifølge familietradition portræt af “Lysmageren” Poul Henningsens moder.
Malerier, 4. oktober 2004
Vurdering
Hammerslag