2103/292
Otte hyacintglas stribede og vredne i mørkeblå, grøn, klar sart lyseblå, ravfarvet, 3 i aubergine nuancer. Kastrup, 19. årh. H. 21 cm. (8)
Almindelig brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
39 bud