2005/776
Jens Jacob Bregnø (f. Hornum 1877, d. Søborg 1946)
Moder med barn. Sign. monogram. Figur af kunststen. Utydeligt stemplet under bund. H. 55.
Mindre afslag langs base. Afslag under bund. Små fordybninger i sten på kvinden lægge.
Moderne kunst og design, 28. januar 2020
Vurdering
Hammerslag