2044/​827

Dansk møbeldesign

Et par blomsterkasser med knock-down stel af bejdset bøg, sko af messing. Løse kassser af hvidmalet træ med indsatse af zink 1950'erne. H. 74. L. 70. B. 17/26. (2)

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Senere hvidmalet kasse.

Moderne kunst og design, 27. oktober 2020

Vur­dering

3.000 kr.

Hammerslag

5.500 kr.

20 bud

(Autobud) 5.500 kr.
5.000 kr.
(Autobud) 4.800 kr.
4.600 kr.
(Autobud) 4.400 kr.
4.200 kr.
(Autobud) 4.000 kr.
3.800 kr.
(Autobud) 3.600 kr.
3.400 kr.
(Autobud) 3.200 kr.
3.000 kr.
(Autobud) 2.600 kr.
2.500 kr.
(Autobud) 2.100 kr.
2.000 kr.
1.650 kr.
(Autobud) 1.600 kr.
1.550 kr.
1.500 kr.