2044/827
Dansk møbeldesign
Et par blomsterkasser med knock-down stel af bejdset bøg, sko af messing. Løse kassser af hvidmalet træ med indsatse af zink 1950'erne. H. 74. L. 70. B. 17/26. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Senere hvidmalet kasse.
Moderne kunst og design, 27. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
20 bud