Foto endnu ikke klar
888/​959

Svea Norén (, Sverige. 20. århundrede)

Håndvævet “rölakan” tæppe af uld med grønt og blåt mønster på lys baggrund. Signeret SN. Udført ca. 1950'erne, Sverige. L. 230. B. 168.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: design@bruun-rasmussen.dk

Design, 26. september 2019

Vur­dering

18.000–20.000 DKK

Hammerslag

32.000 DKK