Per Neble (f. Nykøbing F. 1937, d. 2004)
Komposition. Sign. Neble 65, Paris. Akvarel på papir. Bladmål 33×23,3. Rammemål 44,5×53,5.
Billedet buler lidt i rammen, kunne trænge til at 'strammes op'. Lidt slid på guldramme. Der er kommet ny tape bagpå billedet. Passepartout er falmet. Ellers ingen fejl på selve billedet.
Kunst, antikviteter & design, 16. september 2021