1925/​1525

Hui Yuan, 19/20. årh.

Kinesisk scroll. En Udødelig ridende på en okse. Seglsigneret. Vandfarve på silke. Billedefelt 48×35 cm.

Aldersrelaterede spor; foldemærker.

Varia, 20. juni 2019

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK