1925/1525
Hui Yuan, 19/20. årh.
Kinesisk scroll. En Udødelig ridende på en okse. Seglsigneret. Vandfarve på silke. Billedefelt 48×35 cm.
Aldersrelaterede spor; foldemærker.
Varia, 20. juni 2019
Vurdering
Hammerslag