1735/​50

Lille bombéformet kommode af nøddetræ. Rusland eller Polen, 19. årh.s slutning. H. 80. B. 70. D. 40..

Proveniens: Erhvervet 1922–1927 i Skt. Petersborg af Richard og Erica Zeiner-Henriksen.

Småskader. Brugstegn. Ingen nøgle.

Ældre malerier og møbler, 28. august 2017

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.400 DKK

2.400 DKK
(Autobud) 2.300 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK