1945/2059
Herrearmbåndsur af stål og guld. Model Constellation, ref. 396.1201. Quartz værk med dato cal. 1532. Gylden urskive med forgyldte visere og timemarkører. Original lænke af guld og stål med foldespænde. Omkreds ca. 19 cm. Urets diam. ca. 34 mm. 1999.
Original æske, certifikat og ekstra led medfølger.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 6. november 2019
Vurdering
Hammerslag