2125/9068
Et par Napoleon III prismegirandoler af forgyldt bronze, balusterformede stammer af blåt glas, behængt med prismer, baser af hvidbroget marmor. Frankrig, 19. årh.s slutning. H. 45 cm. (2)
Aldersrelaterede spor.
Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag