2325/143
Skættehånd og spånæske af bemalet træ dekoreret med blomster og navnetræk samt norsk lågkrus af mørkbejdset træ med bånd af messing. 19. årh. H. 12–25. L. 60. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Lågkrus med revner.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. juni 2023
Vurdering
Hammerslag