2013/2070
Damearmbåndsur af forgyldt sterlingsølv. Model Tank Vermeil. Mekanisk værk med manuelt optræk. Blå urskive med gyldne visere. Krone prydet med cabochonslebet safir. Urets B. 20 mm. 1980'erne.
Uret virker, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med let alders- og brugsslitage.
Armbåndsure, 25. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
36 bud