1703/1607
Stor Bakltisk kirkeikon forestillende Nedstigningen af den helligånden. Tempera på træ. Ca. 1900. 71×51 cm.
krakeleringer samt afskalninger. Ridser og mærker. Afslag på kanter.
Varia, 19. januar 2017
Vurdering
Hammerslag
26 bud