Kuffert af krokodilleskind indeholdende toiletgarniture, dele heraf med greb og monteringer af elfenben og sterlingsølv, på tilhørende sammenklappelig stand af mahogni. 1920–30'erne. H. 104. B. 68. D. 56.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Enkelte manglende tilbehør.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020