1502/​520

Bjørn Wiinblad, m.fl. (f. København 1918, d. 2006)

Cirkulært bord med grønne ornamenterede kakler, kant af messing, stel af grønlakeret metal. Sign. Bjørn Wiinblad. Samt “Semi”. Pendel af messing. Udført hos Fog & Mørup. Bord H. 70. Diam. 170. Pendel Diam. 60. (2)

Flere kakler med mindre afslag primært på hjørner. Lampe med ridser. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 6. januar 2015

Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Hammerslag

24.000 DKK

11 bud

(Autobud) 24.000 DKK
24.000 DKK
(Autobud) 23.000 DKK
23.000 DKK
22.000 DKK
21.000 DKK
(Autobud) 20.000 DKK
20.000 DKK
(Autobud) 18.500 DKK
18.000 DKK
17.000 DKK