1502/520
Bjørn Wiinblad, m.fl. (f. København 1918, d. 2006)
Cirkulært bord med grønne ornamenterede kakler, kant af messing, stel af grønlakeret metal. Sign. Bjørn Wiinblad. Samt “Semi”. Pendel af messing. Udført hos Fog & Mørup. Bord H. 70. Diam. 170. Pendel Diam. 60. (2)
Flere kakler med mindre afslag primært på hjørner. Lampe med ridser. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 6. januar 2015
Vurdering
Hammerslag
11 bud