1747/​1594

Ni tallerkener af sølv med profileret kant og graveret meanderbort. K.E. Thygesen Jacobsen, Danmark, 20. årh. Vægt. 3729 gr. Diam. 28 cm. (9)

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.

Auktion

Varia, 23. november 2017

Kategori
Vur­dering

10.000 DKK

Solgt

Hammerslag

11.500 DKK  

11 bud

Tidspunkt Byder Bud
11.500 DKK
11.000 DKK
10.500 DKK
(Autobud) 10.000 DKK
9.500 DKK
9.000 DKK
8.500 DKK
8.000 DKK
(Autobud) 7.500 DKK
7.500 DKK
7.000 DKK