1747/1594
Ni tallerkener af sølv med profileret kant og graveret meanderbort. K.E. Thygesen Jacobsen, Danmark, 20. årh. Vægt. 3729 gr. Diam. 28 cm. (9)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Auktion
Varia, 23. november 2017
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
11 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||