Holger Drachmann (f. København 1846, d. Hornbæk 1908)
Sejlskibe ud for bjergrig kyst. Sign. Holger Drachmann. Utydeligt betegnet [...] April 84. Olie på træ. 23×32.
Andre marinemotiver
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 446, 1983 nr. 123.
Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
36 bud