2406/​545

Fernandez Arman (f. Nice 1928, d. New York 2005)

“Music Stop No. 5”, 1971. Udført i edition 25. Sign. Arman. Serigrafi på lærred. Udgivet af Sonnabend Gallery, Paris. Trykt hos Morieux, Presles en Brie (Frankrig). 205×167.

Litteratur: Registreret hos Arman Studio: https://www.arman-studio.com/RawFiles/000047.html Proveniens: Bukowski's, Stockholm, september 2021

Lærred en smule ujævnt. Mindre håndteringsmærker. Herudover original stand.

Moderne kunst og design, 6. februar 2024

Vur­dering

20.000 DKK

Hammerslag