2109/247
Fire koptiske tekstilfragmenter, heraf et med blomsterfrise og et med fugle. Egypten 7.-10. årh. L. ca. 10–25 cm. Monterede i tre rammer.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Undersøgt i ramme og ingen garanti for skjulte fejl.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag