2109/​247

Fire koptiske tekstilfragmenter, heraf et med blomsterfrise og et med fugle. Egypten 7.-10. årh. L. ca. 10–25 cm. Monterede i tre rammer.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Undersøgt i ramme og ingen garanti for skjulte fejl.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.750 DKK
1.700 DKK
1.650 DKK
1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK