2004/295
Murano parfumeforstøver og lågkrukke af klart glas, indlagt med guldstøv. Den ene med etiket. H. 10 og 14. Samt Moser skål af krystalglas, slebet med roser og forgyldt kant. H. 8,5. Diam. 11,5. (3)
Låg med afslag. Pumpe mangler til parfumeflaske. Skål med slitage på forgyldning.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020
Vurdering
Hammerslag